Belaidžiai įkrovikliai – įrenginiai, kurie užtikrina greitesnę, paprastesnį ir patogesnį telefono įkrovimą. Nereikia jokių laidų, elektros lizdo. Tiesiog uždedate telefoną ant belaidžio kroviklio ir jis jau maitinamas energija. Šis telefonų įkrovimo būdas dar gana naujas, o į naujoves kai kurie žmonės, kaip žinia, žiūri įtariai. Tad apie belaidį įkrovimą sklando nemažai mitų. Neva, tokie krovikliai kenkia telefonui ir pan. Apie dažniausius mitus pakalbėsime šiame straipsnyje.
Belaidžiai krovikliai gali sugadinti telefoną ar jo bateriją
Tai ne visai tiesa. Jei naudojate prastos kokybės belaidį įkroviklį, jūsų išmanusis telefonas gali būti sugadintas. Tačiau kokybiškas, sertifikuotas, originalus belaidis kroviklis jūsų išmaniajam telefonui tikrai nepridarys žalos. Dėl tokių kroviklių saugumo diskusijos kyla, nes įkrovimo metu telefonas šiek tiek įkaista. Tačiau dėl to nekaltas įkroviklis. Telefonas užkaista net ir kraunamas laidiniu krovikliu. Taip nutinka dėl prastos ventiliacijos.
Neorginalus įkroviklis – nebūtinai blogas
Vyrauja nuomonė, kad tik originalūs įkrovikliai gali būti kokybiški ir saugūs naudoti. Visi kiti – nekokybiški, galintys pakenkti telefonui. Tačiau taip nėra, negalima suabsoliutinti. Kai kurie neorginalūs belaidžiai įkrovikliai veikia puikiai, yra saugūs, nes gaminami laikantis griežtų kokybės standartų ir juos tiekia patikimi mažmenininkai.
Specialistų teigimu, visuomet geriau naudoti sertifikuotus, originalius kroviklius, nes už jų kokybę atsako gamintojai. Gedimo atveju žinosite, kur kreiptis, galėsite reikalauti jį pakeisti ir kt. Tačiau jeigu neturite galimybės jų naudoti, atidžiai rinkitės neoriginalius.
Belaidžiai krovikliai netinka seniems telefonams
Senesnius telefonus turintys žmonės net nepagalvoja, kad gali naudoti belaidžius kroviklius, nes jų telefonas tiesiog per senas šiai naujai technologijai. Tačiau tai mitas. Belaidžius kroviklius galima naudoti ir senesnių modelių telefonams. Tereikia įsigyti specialų priedėlį, kuris reikalingas perduoti energiją iš bevielio įkroviklio į telefoną, naudojant įprastą jungtį.
Jeigu krausite telefoną per naktį – sugadinsite
Išmanieji telefonai ir belaidžiai įkrovimo įrenginiai yra pakankamai išmanūs, kad sustabdytų energijos tiekimą į jūsų telefoną, kai jis jau yra visiškai įkrautas. Tačiau per ilgai krauti vis tiek nepatartina, nes belaidžiai krovikliai skleidžia šilumą, tad jūsų išmanusis gali perkaisti ir sugesti. Telefono baterija labiausiai tausojama, kai jis yra įkrautas nuo 40% iki 80%.
Kokie belaidžių kroviklių privalumai?
Visų pirma, kuo mažiau laidų, tuo mažiau netvarkos. Belaidžiai krovikliai jų neturi. Be to, galima krauti kelis įrenginius vienu metu; mažesnė tikimybė telefonui perkaisti.
Kalbant apie krovimosi greitį, reikia pasakyti, kad naujesni telefonai yra įkraunami greičiau. Jie gali būti kraunami 7,5 vatų, 9 vatų ar net 15 vatų galia, priklausomai nuo kroviklio galingumo.
Dar vienas privalumas – patvarumas. Jeigu kraunate savo išmanųjį įprastu būdu turite nuolat prijungti ir atjungti įkroviklį nuo išmaniojo telefono prievado. Dažnai naudojant kroviklis gali susidėvėti (pažeistas, įplyšęs laidas ir pan.) ir sugesti. Belaidžio įkrovimo technologija yra saugesnė, patvaresnė ir sumažina tikimybę sugadinti jūsų išmaniojo telefono prievadą. Be to, yra duomenų, jog belaidžiai krovikliai tarnauja ilgiau nei įprasti.
Kaip vienas iš didžiausių belaidžio krovimo technologijos trūkumų įvardijama tai, kad ji netinka itin aktyvų gyvenimą gyvenantiems žmonėms. Pavyzdžiui tiems, kurie nuolat yra kelyje, įkrauna telefoną dirbdami nešiojamuoju kompiuteriu ir kt. Patogiau tai daryti paprastu laidiniu įkrovikliu. Be to, jis yra lengvesnis nei belaidė įkrovimo stotelė, tad patogiau visur nešiotis su savimi.
Taigi, kaip matote, belaidžiai krovikliai turi savų privalumų bei trūkumų. Rinktis jums.