Sudužęs telefono ekranas – didelė bėda kiekvienam iš mūsų. Tai gali atsitikti paprasčiausiai telefonui iškritus iš rankų. Tai ne tik estetinė bėda, bet gali sutrikti ir telefono veikimas. Tokiu atveju liekame be vieno iš svarbiausių įrenginių, be kurio neįsivaizduojame savo kasdienybės. Kodėl naudotis pažeistu telefonu kenksminga ir pavojinga?
Įvertinkite padarytą žalą
Tai pirmasis žingsnis, kurį turite atlikti. Įvertinę padarytą žalą, galėsite spręsti, kokių tolesnių veiksmų imtis. Gali būti, jog tai tik mažas įskilimas, kuris beveik nematomas ir netrukdo sklandžiam telefono veikimui. Tokiu atveju, galima nieko ir nedaryti. Tačiau jeigu pažeidimai didesni, būtina juos sutvarkyti. Didesnius, ne tik paviršinius ekrano pažeidimus, rodo pasikeitusios spalvos telefono ekrane, juodos ar spalvotos dėmės ir pan. Tai reiškia, kad buvo pažeistas ne tik išorinis liečiamas stiklas, bet ir vidinis ekranas.
Perkelkite svarbius telefone esančius duomenis
Jeigu jūsų išmaniajame yra svarbių dokumentų, nuotraukų, nedelsdami juos perkelkite į kitą įrenginį, kad jie netikėtai nedingtų. Ekrano sugadinimas gali sukelti kitus jo pažeidimus, apie kuriuos net nenutuokiate ir dėl kurių gali tekti remontuoti telefoną. Tad atsarga gėdos nedaro.
Jeigu jūsų telefonas apdraustas, remonto išlaidas turėtų padengti draudimo įmonė. Jeigu ne – teks už remontą mokėti patiems. Tačiau nereikia pamiršti, jog išlaidų padengimas priklauso nuo gedimo. Reikia tai išsiaiškinti.
Kai kurie žmonės imasi smulkius telefono pažeidimus taisyti patys, tačiau to daryti nerekomenduojama, nes dažniausiai pridaroma daugiau žalos nei gaunama naudos. Kreipkitės į šios srities profesionalus, kurie ne tik tiksliai nustatys gedimą, jo rimtumą bet ir pataisys jūsų išmanųjį.
Neignoruokite pažeidimų
Svarbu tinkamai įvertinti telefono pažeidimus ir juo atsargiai naudotis. Juk įskilęs ekranas gali sužeisti ir pan. Ir tai tik vienas iš galimų nesklandumų.
Jeigu išmaniojo telefono ekranas įskilęs, akivaizdu, kad tai laikui bėgant neišnyks ir gali dar pablogėti. Pažeistas ekranas gali prasčiau reaguoti į lietimą, o ilgainiui iš viso nustoti į jį reaguoti. Be to, į įskilusio ekrano plyšelius lengviau patenka dulkės, įvairūs kiti nešvarumai, kurie gali pridaryti dar daugiau žalos, t.y. galutinai sugadinti telefoną.
Apsaugos ir kai kurių funkcijų praradimas
Ekranas apsaugo vidines telefono dalis nuo išorinių aplinkos veiksnių, kurie gali pažeisti įrenginį. Pavyzdžiui, telefono su įskilusiu ekranu negalima valyti drėgna šluoste, nes skystis gali prasiskverbti pro įtrūkimus ir sukelti telefono trumpąjį jungimą. Be to, kaip žinote, naujesni išmaniųjų telefonų modeliai būna atsparūs vandeniui, tačiau įskilęs ar kitaip pažeistas ekranas šią funkciją panaikina.
Kaip jau prieš tai minėjome, naudodamiesi telefonu su pažeistu ekranu, galite susižeisti pirštus. Galite susižaloti net nuo smulkių, ne itin matomų stiklo atplaišų.
Svarbu pabrėžti, jog nevertėtų naudotis pažeisto telefono GPS. Ji gali netiksliai veikti, o ir žvilgsnį nuo kelio teks atitraukti ilgesniam laikui, nes įskilusiame ekrane vaizdas nebus labai aiškus. Ypač tai aktualu, jeigu vykstate į visiškai nežinomą vietovę.
Kenčia akys
Kai telefono ekranas įskilęs, vaizdas nėra toks ryškus bei aiškus kaip telefone be defektų. Taigi turite įdėmiau žiūrėti ir varginate savo akis. Įskilusiose ekrano vietose teksto ar vaizdo gali iš viso nesimatyti. Naudotis tokiu telefonu tikrai nėra patogu.
Kenksmingas radiacijos poveikis
Moksliniais tyrimais įrodyta kad mobilieji telefonai daugiau ar mažiau skleidžia radiaciją, kuri kenksminga žmogaus sveikatai. Ši žala dar didesnė, jeigu ekranas įskilęs.