Iphone – itin populiarūs, perkami, prestižiniais laikomi telefonai. Jų yra įvairių modelių, kiekviename įdiegtos vis naujesnės technologijos. Ne paslaptis, kad kai kurie žmonės dėl šių telefonų tiesiog eina iš proto. Turbūt visiems matytas vaizdas, kai žmonės visame pasaulyje net iš vakaro stovi eilėse, sužinoję, jog bus išleistas naujas Iphone modelis. Ir už naują technologijų stebuklą nepagaili tūkstančių eurų. Atrodytų, jog šie telefonai yra tobuli, tačiau jie, kaip ir visi kiti, turi trūkumų. Gamintojai su kiekvienu nauju modeliu stengiasi paversti telefonus vis tobulesniais, tačiau ne visada pavyksta. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie dažniausiai pasitaikančius Iphone telefonų gedimus.
Telefonas neįsikrauna
Nemažai šių telefonų savininkų teigė, kad jų telefonai tinkamai nepasikrauna. Kai kurie vartotojai pranešė, kad jų iPhone nesugeba pradėti įkrovimo proceso, o kiti tvirtino, kad išmanusis praneša, jog yra pasikrovęs vos palietus ekraną. Tai buvo būdinga senesniems Iphone modeliams, tačiau atrodo, kad išleidus 12.0.1 „iOS“atnaujinimą, ši problema visiškai išnyko. Tad jei susiduriate su „iPhone“ įkrovimo problemomis, tiesiog atnaujinkite jį ir problema išsispręs.
Trumpai laiko baterija
Tai dar vienas neretas iPhone telefonų gedimas. Žmonės nepatenkinti, jog baterija itin greitai išsikrauna ir nori, kad ji būtų pakeista nauja. Žinoma, tai galima padaryti, tačiau teks paploninti savo piniginę. Jeigu nenorite to daryti, psinaudokite keliais mūsų patarimais, padėsiančiais tausoti telefono bateriją.
Pirmiausia sumažinkite ekrano ryškumą. Geriausia, kad ryškumas būtų nuo 30 iki 40 proc. Taip pat ekspertai pataria išjungti Bluetooth bei Wi-Fi, kai jais nesinaudojate, išjungti automatinius atnaujinimus.
Sudužęs ekranas
Dėl įskilusio ar sudužusio ekrano į telefonų remonto meistrus kreipiasi daug žmonių. Tai galima drąsiai vadinti dažniausiu iPhone telefonų gedimu. Ekrano stiklas gali sudužti ar įskilti telefonui netyčia iškritus iš rankų, iškritus iš kišenės, atsisėdus (jeigu telefonas yra įdėtas į užpakalinę kelnių kišenę) ir pan. Tiesą sakant iPhone telefonų ekranai yra itin trapūs, todėl jiems sulaužyti nereikia didelio smūgio ar stipraus suspaudimo. Tad turite būti labai atsargūs.
Norint apasaugoti savo išmanųjį telefoną nuo galimų pažeidimų, reikėtų jį nešiotis specialiame dėkle, taip pat uždėti apsauginį ekrano stikliuką. Kaip jau minėjome, nesinešiokite išmaniojo kelnių ar viršutinėje marškinių kišenėje, kad jis pasilenkus neiškristų arba atsisėdę nesuspaustumėte. Geriau įsidėkite į rankinę, švarko kišenę ir pan. Telefoną gali pažeisti aštrūs daiktai (pavyzdžiui, raktai,įvairūs segtukai), tad nedėkite jų į kišenę kartu.
Telefonas neveikia sklandžiai
Jeigu reikia laukti, kol telefonas atidarys vieną ar kitą programą, atvers norimą puslapį, tai reiškia, jog jame yra gedimas, kurį reikia kuo greičiau pašalinti. Priežasčių gali būti įvairių: perpildyta telefono atmintis, vienu metu atversta daug nenaudojamų programėlių, reikalingi naujinimai ir kt. Jeigu kyla problemų dėl nesklandaus telefono veikimo, kreipkitės į taisyklą, kurioje dirbantys telefonų meistrai apžiūrės jūsų išmanųjį įrenginį, nustatys gedimą ir jį pašalins. Nepatariama bandyti imtis taisymo darbų savarankiškai, nors ir manote, kad tai sugebate. Galite pridaryti daugiau žalos nei gausite naudos.
Telefonas sušlapo
Nereikia pamiršti, jog iPhone telefonai nėra atsparūs drėgmei. Jeigu taip nutiko, kad telefonas kažkokiu būdu įkrito į vandenį ar buvo aplietas, nelaukite ir kuo greičiau nuvežkite jį meistrams. Internete galima rasti patarimų, kaip patiems išdžiovinti sušlapusį telefoną (įdėti į ryžius, džiovinti fenu), tačiau nerizikuokite ir nebandykite to daryti. Patikėkite šį darbą žmonėms, kurie tai išmano.