Šiais laikais be savo išmaniojo telefono neįsivaizduojame kasdienybės. Jis visada šalia mūsų – namuose, darbe, kelionėse; kai kurie žmonės telefoną nešasi net į tualetą. Mokslininkų duomenimis, pamiršę telefoną negalėdami juo naudotis, žmonės jaučia nerimą. Tai vadinama nomofobija.
Tad, ką daryti, kad telefono baterija laikytų ilgiau? Kaip ją saugoti, tausoti? Pateiksime keletą naudingų patarimų.
Kuo dažniau krauname – tuo greičiau dėvisi
Iš tiesų, kuo mažiau kartų telefono akumuliatoriaus iškrausite ir įkrausite, tuo ilgiau jis tarnaus. Tai reiškia, jog reikia ko mažiau naudotis telefonu. Tačiau jūs tam jį ir pirkote, kad naudotumėtės, o ne pasidėtumėte ir grožėtumėtės. Ekspertų teigimu, galima telefoną naudoti efektyviau – tai reiškia sumažinti akmuliatoriaus apkrovą bei įtampą, efektyviau naudoti energiją.
Pirmasis patarimas – vengti labai karštos bei šaltos aplinkos. Tad jokiu būdu nepalikite telefono automobilyje saulėtą žiemos dieną – jis įkais, o po to, išnešus į lauką, kur šalta, staigiai atvės. Nuo šalčio ar karščio sutrumpėja akumuliatoriaus tarnavimo laikas.
Pilnai neiškraukite ir neįkraukite telefono baterijos
Vis dar vyrauja nuomonė, kad telefonui naudinga, kai jis pilnai iškraunamas ir įkraunamas, tačiau tai netiesa. Tokie veiksmai labai gadina bateriją. Geriausia, kai telefonui neleidžiama išsikrauti mažiau nei iki 20% ir jis neįkraunamas daugiau nei 90%. Specialistų teigimu, telefonui naudingiausia, kai baterija yra įkrauta 50%.
Telefonams naudinga, kai jie įkraunami trumpiau. Jeigu siekiate nužudyti savo išmaniojo įrenginio bateriją – palikite jį krautis visą dieną ar per naktį.
Sumažinkite ekrano ryškumą
Ekrano ryškumas labai veikia telefono baterijos veikimą. Šiek tiek pritemdžius ekrano ryškumą, sumažės išmaniojo telefono suvartojama energija. Jeigu ekranas nustatytas maksimaliu ryškumu ir aktyviai naudojatės telefonu – baterija išsieikvos labai greitai. Naujuose telefonuose yra automatinio ryškumo nustatymo funkcija, kuri leidžia nustatyti optimalų ekrano ryškumą, kai patogu naudotis telefonu (nekenkia akims), bet ir tausojama energija.
Išjunkite vibraciją
Vibravimo režimas – puikus sprendimas pranešti apie gaunamus skambučius, kai esate svarbiame susitikime, kine, teatre ir kitur, kur nenorite, kad telefono skambėjimas trikdytų. Tačiau tai labai sekina jūsų telefono bateriją. Daug labiau nei tuomet, kai nustatytas įprastas režimas. Nes skambėjimo tonų skleidžiami garsai yra tik maža išmaniojo telefono garsiakalbio vibracija, o vibravimas sukelia dideles vibracijas.
Išjunkite telefoną, kai juo nesinaudojate
Tai taip pat vienas iš efektyvių būdų prailginti telefono baterijos tarnavimo laiką. Nors norint įjungti telefoną sunaudojama daugiau energijos nei jį tiesiog atrakinant, tačiau jeigu jį kelioms valandoms išjungsite, energijos sutaupysite. Tad jeigu vykstate į svarbų susitikimą, renginį, kur žinote, kad nesinaudosite telefonu, jį tiesiog išjunkite.
Pašalinkite nereikalingas programėles
Ne paslaptis, jog dažnas iš mūsų telefone atidaro daug programėlių ir nesivargina jų uždaryti net tuomet, kai nenaudoja. Galvojama, kad jeigu jų nenaudojame, energija neeikvojama, tačiau tai netiesa. Jeigu programėlių nenaudojate, būtinai jas uždarykite. O nereikalingas iš viso ištrinkite, kad neužimtų vietos.
Specialistai pataria nelaikyti įjungto Wi-Fi, Bluetooth, 3G/4G interneto, nes kai išmanusis telefonas ieško jų signalų, baterija greičiau išsikrauna.
Apribokite gaunamus pranešimus
Kai esame prisijungę prie interneto, nuolat gauname įvairius pranešimus – naujienas, nuolaidų pasiūlymus ir pan. Tačiau tikrai ne visi yra reikalingi ir naudingi. Jie ne tik erzina, bet ir eikvoja jūsų telefono energiją. Kai juos gaunate, telefono ekranas nušvinta ir pasigirsta garsinis įspėjimas, o nuo to greičiau išsikrauna baterija.