Telefono baterija – lyg jo širdis, kuri užtikrina sklandų įrenginio veikimą. Jos gedimas yra itin rimta problema. Telefonas tiesiog gali nustoti veikti ir jo jau nebus įmanoma suremontuoti. Tad labai svarbu sureaguoti į išankstinius ženklus, signalizuojančius, kad bateriją laikas pakeisti.
Baterija turi savo tarnavimo laiką
Ekspertų teigimu, bet kurio išmaniojo telefono ličio jonų akumuliatoriaus tarnavimo laikas yra 300–500 įkrovimo ciklų. Po to baterija paprasčiausiai susidėvi ir ją būtina pakeisti. Vienu įkrovimo ciklu laikomas telefono pajungimas prie maitinimo ir įkrovimas iki 100 proc.
Reikia pasakyti, kad ne visuose telefonuose bateriją įmanoma pakeisti. Pavyzdžiui, naujuose išmaniuosiuose telefonuose baterija yra įmontuota, tad jeigu ji sugenda, telefonas jau nėra pataisomas. Jį reikės keisti nauju.
Ženklai, kad bateriją laikas keisti
Telefonas dažnai kaista. Yra žinoma, kad ličio jonų baterijos generuoja šilumą, kai yra įkraunamos. Tačiau jos yra sukurtos taip, kad sugeba reguliuoti šilumos kiekį ir taip išvengti perkaitimo. Jei net ir saikingai naudojant telefoną, jį liesti tampa per karšta, tai reiškia, kad laikas ieškoti naujos baterijos arba pirkti naują telefoną.
Apžiūrėkite bateriją. Jeigu jūsų telefone ją galima išimti, būtinai tai padarykite ir apžiūrėkite, ar nėra išsipūtimo, korozijos. Jei akumuliatorius yra išsipūtęs, laikas jį pakeisti nauju. Jeigu jūsų telefonas dar garantinis, ši paslauga nieko nekainuos. Nenaudokite pažeistos baterijos, nes tai gali pakenkti telefonui.
Telefonas neįsijungia. Tai neabejotinai yra pats akivaizdžiausias ženklas, kad telefono baterija neveikia. Tačiau jeigu vis dar girdite į telefoną gaunamus pranešimus ar jaučiate energijos vartojimo požymius, tačiau ekranas yra visiškai juodas, greičiausiai turite problemų su ekranu, o ne su baterija. Taip pat gali būti sugedęs įkroviklis, todėl būtinai išbandykite kitą įkroviklį. Jeigu prijungus naują įkroviklį, problema išsisprendžia, reiškia baterijai viskas gerai.
Telefonas veikia tik prijungus įkroviklį. Prijunkite įkroviklį ir stebėkite telefoną keletą minučių. Jei jis įsijungia ir pradeda veikti – puiku. Dabar atjunkite įkroviklį. Jei telefonas išsijungia, tai ženklas, kad baterija neveikia. Telefonas veikia tik tada, kai energiją gauna iš įkroviklio.
Greitai išsikrauna. Jeigu jūsų išmanusis greitai išsikrauna, viena iš priežasčių gali būti baterijos gedimas. Baterijos išsikrovimo greitis priklauso nuo to, kaip intensyviai naudojatės savo išmaniuoju, ar naudojate sparčiai baterijos energiją eikvojančias programėles, ar pamirštate uždaryti programėles, kai jomis jau nesinaudojate ir pan. Iš tiesų, labiausiai bateriją sekina įvairios bendravimui skirtos programėlės („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“, „Snapchat“). Taip pat „Google Maps“ ir kitos panašios programėlės, kurios automatiškai neišsijungia, net jeigu nėra naudojamos. Naudojantis telefonu ne per daug intensyviai, baterijos gyvavimo laiką prailginsite net 3-4 valandomis.
Jeigu jūsų išmanusis telefonas pilnai neįsikrauna, netikėtai, be priežasties išsijungia – tai akivaizdūs ženklai, jog baterija jau atitarnavo jai skirtą laiką.
Telefonas užkaista. Jei jūsų telefonas įkaista taip, kad jį tampa sunku laikyti rankose, tai rodo, kad yra problemų su baterija. Žinoma, ji gali veikti ir esant tokioms sąlygoms, tačiau tai turės neigiamos įtakos baterijos veikimo laikui ir kokybei. Taigi neignoruokite telefono kaitimo, nes tai nėra normalu.
Išsispučia baterija. Gal tai skamba keistai, bet taip tikrai būna. Jei pastebite, kad telefono ekranas yra pakilęs, tai ženklas, jog išsipūtė baterija. Ji stumia ekraną į viršų. Taip atsitinka dėl telefono perkrovimo, taip pat gali lemti perkaitimas.